biuro@royalgroup.com.pl 531 333 666

Głęboko penetrujący grunt „RoyalGrunt”

Środek RoyalGrunt przeznaczony jest do gruntowania chłonnych podłoży ceglanych, cementowych, wapiennych, cementowowapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, betonowych silikatowych, płyt wiórowych itp. Zmniejsza zużycie nakładanych kolejnych warstw (farby, kleje, masy tynkarskie i szpachlowe). Zwiększa adhezję i zapewnia prawidłowe wysychanie nakładanych wyrobów . Wiążę gruntowaną powierzchnię czyniąc ją mniej nasiąkliwą.

Karta techniczna
RoyalRG

Właściwości fizykochemiczne

GęstośćOkoło 1 g/ml
KonsystencjaPłyn
SkładDyspersja żywic syntetycznych

Dane techniczne

Temperatura stosowaniaPowyżej 5°C
WydajnośćOkoło 20 m2/l w zależności od chłonności podłoża przy jednej warstwie
Temperatura przechowywania5°C - 30°C
Kolor roztworuBiały
Czas schnięcia3 godziny w temperaturze 20°C
Zalecana ilość warstw1 - 3

Przygotowanie podłoża

Podłoże gruntowane powinno być odpowiednio mocne i równe, wysezonowane, pozbawione zanieczyszczeń oraz wolne od grzybów, pleśni, agresywnych związków chemicznych i tłuszczów

Nakładanie

Przed rozpoczęciem prac kilkakrotnie wstrząsnąć opakowaniem. Nie zaleca się rozcieńczania preparatu. Grunt nakłada się za pomocą pędzla lub wałka nie pozwalając na powstanie zacieków i kałuż. W przypadku podłoża bardziej chłonnego nałożyć kolejną warstwę na lekko suchą warstwę pierwszą. Zabrudzone narzędzia i powierzchnię myć wodą.

Opakowania

Butelka 1 l oraz kanister 5 l / 10 l.

Pozostałe informacje

Podczas wykonywania prac należy stosować się do przepisów BHP oraz zasad sztuki budowlanej. Producent gwarantuje jakość wyrobu natomiast nie ma wpływu na sposób i warunki wykorzystania kleju.